Noderīgi

Pirmie apavi mazulim – kā pareizi izvēlēties?

Kad bērns mācās celties kājās un sper savus pirmos soļus, rodas jautājums, kādus apavus mazajam izvēlēties. Ir dažas nianses, kas jāņem vērā, izvēloties apavus savam bērnam. Pirmkārt, dodiet priekšroku tiem apaviem, kas pareizi veidos mazulim pēdu.

Kam tad tieši pievērst savu uzmanību?

  • Apavu forma. Materiāls no kura veidoti apavi. Izvēlēties tos apavus, kas, uzvilkti kājiņās, būs brīvi un nespiedīs. Atsakaties no šauriem purngaliem un augstiem papēžiem, dodiet priekšroku dabiskiem materiāliem vai tehnoloģiski attīstītiem materiāliem, lai bērnu kājas var elpot.
  • Svarīgi, lai apavi nebūtu par šauru un nespiestu, jo tad var sākt ieaugt nagi vai pat deformēties pirksti.
  • Maziem bērniem apavu zolei jābūt elastīgai, bet vecākiem bērniem derēs cietāka zole. Ja zole būs pārāk cieta, mazulim būs grūti staigāt tādos apavos un viņš bieži kritīs.
  • Apavu pēdu daļai jābūt cietai un jāfiksē bērna kājiņa. Pateicoties tam, bērns ejot liek pareizi kājiņu. Svarīgi, lai apavi stabili turas pie kājas, netaisās vaļā.
  • Apaviem jābūt nelielam papēdītim (5-15 mm). Tas nepieciešams, lai bērniņš nekristu uz atpakaļu.
  • Apaviem nedrīkst būt par lielu. Bērnu apavus var pirkt lielākus, bet nēsāt tos var tikai, kad pienāk laiks.
  • Pazole nedrīkst būt augstāka par puscentimetru. Gan purngali, gan papēži drīkst būt vaļēji.
  • Svarīgi, lai apavi neslīdētu, labāk lai apavu zoles daļa ir rakstu vai reljefu, tad varēsiet būt droši, ka mazulis neslīdēs.
  • Valkāšanas laikā apaviem nevajadzētu mainīt savu izskatu, nevajadzētu parādīties plīsumiem.
  • Labakās iekšzoles ir no kažokādas, ja iekšzolei ir gasa spilvens, tad kājas nesvīdīs.

Kad pirkt pirmos apavus mazulim?

Uz šo jautājumu nevar sniegt precīzu atbildi par kvalificēti ortopēdi. Šeit viņu viedokļi krasi atšķiras – vieni apgalvo, ka parasite apavi nepieciešami bērniem no 1.5 gada, bet mazākiem bērniem – tie var būt mīkstas čībiņas, pie tam tie nedrīkst radīt diskomfortu mazulim.
Citi, savukārt, uzskata, ka apavu pamatfunkcija ir kāju aizsardzība no traumām un sasitumiem, kā arī aizsargāt no netīrumiem un aukstā laika.

Ja bērns visu laiku atrodas mājās, speciālisti uzskata, ka apavi bērnam tad nav nepieciešami, pie nosacījuma ka grīdas mājās ir siltas.

Plikām kājām bērns atrāk iemācīsies staigāt un sāks skraidīt un lēkāt, tā kā varēs labāk sajust saskari ar grīdu. Un kājas pēda ātrāk attīstīsies un formēsies, ja nebūs iespiesta apavos. Taču, ja Jūsu bērnam patīk pārvietoties apavos, neliedziet viņam šo iespēju, ļaujot pamazām pierast pie apavu valkāšanas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *